İçindeki Gücü Keşfet

Selam! Beyninin içindeki gücün hala farkında değilsin değil mi? Onun yapabileceği uçsuz bucaksız şeyleri fark etmen gerekiyor artık. Herkese doğuştan verilmiş özel güçler vardır aslında, kimisi şefkatiyle ve eğitim aşkıyla en iyi bireyleri yetiştiren öğretmen, kimisi de küçücük bir çocuğun hayatını kurtaracak olan bir doktor potansiyeline sahiptir. Peki ya sen? Bu yazı içindeki gücü bulman için yazıldı ve okuman için sabırsızlıkla bekleniyor.

   Öncelikle şunu unutma ki, en iyisi olma kavramı toplum tarafından en çok kabul gören meslek değildir. En iyisi olma kavramı sana verilen özelliklerle birlikte içindeki gücü kullanarak en iyisine ulaşmaktır. İdealin her zaman yapabildiğinin en iyisini yapmak olmalı, asla kabul görenin en iyisi olmak değil. Peki ya bunu nasıl bulacaksın, şimdi bunu cevaplama vakti. 

İçindeki Gücü Hisset!

   İlk olarak senden istediğim şey kendini tanıman. Kişisel Menkıbe adlı yazımda bunu anlatmıştım, bu yazıyı okumadan önce onu okursan senin için çok daha faydalı olur. Önce kendini bulacaksın, neleri sevdiğini ve nelerde iyi olduğunu keşfedeceksin. Bu adımları atmadan ötesine çıkman olası değil. Kendini iyice tanıdıktan sonra aslında tek yapman gereken şey bunu geliştirmek için yollar bulup en iyisine ulaşabilmek. Bunu yapman senin için çok kolay olacak çünkü zaten geliştirmek için uğraştığın şey senin sevdiğin ya da başarılı olduğun bir şey. Emin ol en iyisi olabilirsin kendini bulduktan sonra. Biraz öz güven ve kendini tanımayla kimse önünde duramayacak. Ama asla yapamam deme, kafanın içinde sonsuz bir güç taşıyorsun.

içindeki gücü hisset
içindeki gücü hisset

Ve o güç, istediğin her şeyi yaptırabilecek nitelikte. Gerçekten istersen yapamayacağın şey o kadar az ki. Mesela kendini küçümsemeyi bırak artık, bir karınca kadar küçük olsan bile kendinden katlarca büyük şeyleri taşıyabilirsin. Ve sen karıncanın da katlarca büyüğüsün. Her insana verilmiş olduğu gibi sen de yaradılıştan verilmiş olan gizli ve muhteşem bir güç taşıyorsun. Kendini sev, güven ve biraz tanı. İstemek yetmiyor tabii ki, güvenmek, kendini tanımak ve istemekle iş bitmiyor. İstediğin oranda da çalışmak, o gücü sonuna kadar kullanmak ve göstermek işin en önemli kısmı oluyor. 

 

 

 

Diğer yazılarımıza göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca her türden yazıların yayımlandığı Unifestal’a buradan ulaşabilirsiniz.Bir cevap yazın