Başarılı Olmuş İnsanların Sihirli Gücü

 

  Başarılı olmuş insanlara çoğunlukla ne deriz? O zaten doğuştan şanslıydı, yaşadığı çevre ve imkanları farklıydı, onu etrafındakiler bu duruma getirdi, ben de o şartlara sahip olsam ben de yapardım vs vs. Bunları her yerde duyarız ama şimdi sana küçük bir sır vereceğim, bunların neredeyse çoğu doğru değil :)) Yani aslında, insanların hareketi geçmemek ve bu durağanlıklarına iyi bir kılıf uydurmak için ortaya koydukları bahaneler diyebiliriz.

  Öncelikle şuradan başlayalım, ben asla şansa inanmam. Eğer ortada bir şans varsa bu, kişinin emeklerinin bir sonucudur. Tabi ki gerçekten doğuştan imkanları fazla olup başarmış insanlar var ama onlar gerçekten çalışmasaydı sadece elinde imkanlarla birlikte başarısız olmuş olacaklardı. Yani o imkanların hiçbir anlamı kalmamış olacaktı. Eğer kendine bahane bulursan elinde fazlasıyla bahanen olmuş olacak zaten ama bunu sakın yapma kendine. Çünkü biliyorum ki bu bahaneler başta kendini, sonra çevreni bunlarla aldatıp üzerindeki suçluluk duygusunu hafifletmek için varlar. Ama aslında günün sonunda bunlara inananlar sadece diğerleri oluyor, sen gerçeği biliyorsun, iç yüzünü biliyorsun. İstesen, çabalasan, sınırları zorlasan ve imkanları kendin yaratmayı denesen bir yol kat edebileceğini biliyorsun. Bu yüzden lütfen, bunu kendine yapma.

başarı için imkanları zorlamak

Başarı için İmkanları Zorlamak

Ve unutma ki başarı, kişinin içinden gelen bir şeyin ödülüdür ve dış etmenlerle pek de alakası yoktur. Eğer o kişi emek vermezse istediği kadar şansı olsa da başarılı olamaz. Kendini kandırmayı ve bahane bulmayı bırakıp bir yerlerden başlamalısın artık, vakit dolmadan ve sen çoktan pişman olmadan. Nasıl başaracağım ki diye sorarsan eğer bunun tek cevabı çalışmak, sadece defalarca deneyerek başarılı olabilirsin ve tüm sihir burada ve sende saklı. İlk denemede istediğini başarırsın demiyorum, diyemiyorum. Deneyeceksin, olmayacak, yine deneyeceksin, farklı yollar araştıracaksın. Belki tam oldu diyeceksin, başarı avuçlarının içinden kayıp gidecek. Ama işte o zaman, sen pes etmek yerine durup, dinlenip, imkanları zorlayıp kaldığın yerden devam edeceksin. Edison’un da dediği gibi;

“Başarısız olmadım. İşe yaramayacak 10.000 yöntem buldum.”

  Bu yazıyı okuyorsan başarmak istediğini görebiliyorum, bunu sen de çok iyi biliyorsun. Lütfen bir şeyleri bahane etme ve o aradığın sihrin aslında içinde gizli olduğunu bil. Bir adımla başla, yeter ki ilerle ama sakın durma. Bir adım bir süre sonra bin adım olacak ama durursan belki de en başa döneceksin. Başarı dediğimiz kavramı da iyi bil, her şeyde başarılı olabilirsin ama bahane bulmada olma lütfen. Azim seni başarılı kılacak, vazgeçersen kaybedersin ama devam edersen illa ki başarıyı yakalarsın.

 

 

 

 

Diğer yazılarımıza göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayrıca her türden yazıların yayımlandığı Unifestal’a buradan ulaşabilirsiniz.Bir cevap yazın