online koçluk nedir?

Sınav döneminde herkesin desteğe ihtiyacı vardır. Bunu bazılarımız dershaneye giderek, bazılarımız da sadece okulla karşılamaya çalışırız. Fakat hayatımızın bu en kritik döneminde bizi günü gününe takip eden, bizi motive eden ve akıl danışıp bize örnek oluşturabilecek birilerine çok ihtiyaç duyarız. Hayallere giden bu zorlu sınav sürecinde Online Koçluk – Öğrenci Koçu sistemi işte tam da bu ihtiyacı gidermek için sizler için var.

                  

Bizimle çalıştığınız süre boyunca bu uygulamaları düzenli olarak kullanmak durumunda kalacaksınız. Bu yüzden kayıt olmadan önce uygulamaları indirebilir ve nasıl kullanıldıklarını araştırabilirsiniz.

Nasıl Bir Yöntem İzliyoruz?

Öğrenci koçluğu hizmetimiz aylık periyotlar halinde oluyor. Başta telefonla arayarak iletişime geçerek beraber interaktif bir şekilde haftalık çalışma programınızı hazırlıyoruz (En doğru program kişinin kendisinin yaptığı programdır. Bu yüzden öğrenci koçu olarak size direkt olarak hazır bir program vermeyip sizinle birlikte birbirimizi tanıyarak sizin için en uygun programı birlikte belirlemeye çalışıyoruz).

Kendi İlerleyişinizi Görün

Öğrenci koçu sistemi ile Sizinle beraber oluşturduğumuz programı online ortama aktararak bizimle geçirdiğiniz süre boyunca yaptığınız her şeyin kaydını tutuyoruz. Böylece gelişiminizi, gerileyişinizi ya da yerinizde sayışınızı somut bir şekilde haftalık olarak takip etmiş oluyoruz. Ayrıca her an; hangi etütleri yapıp hangilerini yapmadığınızı da takip edebildiğimiz için, herhangi bir kaytarmada anında müdahale edebiliyoruz. Sayfanın en altında bulunan videodalarda da zaten haftalık ödevlendirme ve günlük takibinizi nasıl yaptığımızı ayrıntılı olarak göstermeye çalıştık. 

Öğrencilerimize yapmış olduğumuz programlardan birini görüyorsun.(Programlar öğrencilerle birlikte kişiye özel yapılır)

Öğrenci Koçu – Haftalık Çalışma Programı

Öğrenci Koçu
Öğrenci Koçu – 11. sınıf öğrencimize ona özel yapılan örnek bir program

Öğrenci koçu sisteminde her hafta bu çalışma programını tekrar değerlendirip ona göre düzenlemeler yapıyoruz. Günlük olarak doldurduğunuz tablolar sayesinde hem motivasyon konusunda hem de yaptığımız haftalık programın günlük takibi konusunda sıkı bir disiplinle her an sizinle irtibat halinde olmuş oluyoruz. Bu günlük takiplerde hangi derslerden kaç soru çözdüğünüzün kaydı tutularak hafta bitip de geriye dönüp baktığınızda, elinizde ne olduğuna rahatlıkla bakabiliyorsunuz. 

Çalıştığınıza İkna Olun

Öğrenci Koçu - Soru Takip Tablomuz
Öğrenci Koçu – Soru Takip Tablomuz

Bir öğrenciyi sınav döneminde en çok motive eden şey, onu çalışıp çalışmadığına ikna edebilmektir. Öğrenci koçluğu hizmetiyle birlikte bizimle çalışmaya başladığınız andan itibaren çözdüğünüz her sorunun da kaydı tutularak 4-5 ay sonra beraber geriye dönüp baktığımızda bu zamana kadar her dersten toplam kaç soru çözdüğünüzü rahatlıkla görebiliyorsunuz. 

Ödevlendirme

Öğrenci Koçu - Öğrenci Koçluğu

Haftalık düzenli olarak verilen ödevler ve hedeflerle somut veriler ışığında öğrencilerimiz kendilerini çok daha gerçekçi görerek her geçen gün eskisinden daha iyi olma arzusu içerisinde motive olarak daha çok çalışıyor. Beraber istişare ederek belirlediğimiz bu ödevler sayesinde öğrencilerimiz masanın başına geçtiğinde ne çalışacağını düşünmek zorunda kalmıyor ve ödevleri yetiştirmeye çalışmanın arzusuyla daha verimli çalışmış oluyor.

Deneme Analizi

Öğrenci Koçu - Öğrenci Koçluğu
Öğrenci Koçu – Deneme Takip Tablolarımız

Sınav dönemindeki belki de en önemli şey konu eksiklerimizi saptamak ve bunlara yönelik önlemler almaktır. Tablolarımız ve grafiklerimiz sayesinde ders ders net grafiklerinizi ve derslere özel en çok yanlış yaptığınız konuları tek bakışta görebilme imkanına sahip oluyorsunuz. Böylece sizlerle birlikte bunlara yönelik tedbirler alıp bu konulardaki yanlışlarınızı azaltmaya çalışıyoruz.

Deneme Analizi Tablolarımızın Bir Kısmı
Deneme Analizi Tablolarımızın Bir Kısmı

Ayrıca kayıt yaptıran her öğrencimize benim sınav döneminde başucu defterim olarak kullandığım ve önemli gördüğüm her şeyi not almaya çalıştığım defterin sayfalarının fotoğraflarını ve kendinizi somut ve etkili bir şekilde takip edebileceğiniz tablolar içeren dokümanlarımızı da gönderiyoruz. 

 

                                                               (Takip tablolarımızı buradaki videonun altındaki linkten indirebilirsiniz.)

Neden Biz?

Piyasada bizim gibi yüzlerce öğrenci koçu bulabilirsiniz, peki neden biz? Öncelikle biz, sizin aranızdan daha yeni çıktık ve  psikolojinizi rahatlıkla anlayabiliriz. Ayrıca öğrenci koçu olduğunu iddia eden ve bu işi saatlik görüşmeler halinde yapan insanların öz geçmişlerini incelediğinizde rahatlıkla görebilirsiniz ki çoğunun (neredeyse hepsinin) sınav döneminde herhangi bir başarıları yoktur. Emin olun sizin de rahatlıkla alabileceğiniz bir eğitimle kendilerini koç ilan edip büyük paralar kazanmayı amaçlıyor çoğu koç. Bizim hedefimiz ise çok farklı! Biz kazandırmak, birlikte mutlu olmak istiyoruz. Görüşme sınırı olmadan size bir rehber olmayı amaçlıyoruz. Geriye dönüp baktığımızda “İnsanların mutluluklarına, hayallerine vesile olduk.” diyebilmek istiyoruz.

En İyi Arkadaş: Öğrenci Koçu

Sınav döneminde her an ulaşabileceğiniz ve rahat rahat stresinizi atıp içinizi dökebileceğiniz bu ekip, geleceğe adım atmanızda daima yanınızda olmaya çalışacak. Birlikte sınav ve gelecek kaygısını yenmeye çalışıp, edindiğimiz tecrübeler ve hocalarımızdan öğrendiklerimizi sizlere aktararak bu dönemi sağlıklı bir şekilde yönetmeye çalışacağız. Ayrıca piyasadaki yüzlerce kaynak arasından hangilerinin kaliteli olduğunu sizlere önerecek, bizim özel olarak hazırlamış olduğumuz kaynakları da sizlere göndereceğiz.

Verdiğimiz Hizmetler

Haftalık Program Oluşturma

Telefonda karşılıklı fikir alışverişi yaparak size en uygun programı bulmaya çalışıyoruz.

Günlük Takip

Sizinle sürekli olarak bağlantıda olarak belirli bir disiplinde bir düzen kurmanızı sağlamaya çalışıyoruz.

(Kendinizi birine karşı sorumlu hissetmek üzerinizde ekstra bir motivasyon oluşturur.)

Psikolojik Destek

Sizin aynı zamanda bir abiniz/ablanız olarak, her an yanınızda olduğumuzu ve bizimle her türlü sorunuzu paylaşabileceğinizi de unutmayın!

Haftalık Ödevlendirme

Haftalık olarak hangi kaynaklardan hangi konuları bitirmemiz gerektiğini beraber kararlaştırarak sizlere haftalık olarak ödevler verip bunların kontrolünü sağlıyoruz.

Kaynak Tavsiyesi

Bu kısa zamanda çözdüğümüz kaynakların önemi zaman kaybetmemek açısından çok önemli. Sizlere seviyenize göre en doğru kaynakları önerip mümkün olduğunca boşa zaman kaybetmenizi önlemeye çalışacağız.

YKS
(Yalnızca Kaliteli Sorular)
Arşivi

Öğrencilerimizden gelen ve bizim süzgecimizden geçen yalnızca kaliteli sorulardan oluşan bir çözümlü soru arşivi.

Kimlere
koçluk yaptık?

0

Sayısal Öğrencisi

0

Eşit Ağırlık Öğrencisi

0

Sözel Öğrencisi

0

Ara Sınıflar (9, 10, 11)

YKS Arşivi

YKS (Yalnızca Kaliteli Sorular) Arşivi sınav döneminde size belki de en çok fayda sağlayacak hizmetlerimizden bir tanesi. Biliyorsunuz, hepimiz sınav döneminde çok fazla çaba gösterip çok fazla kaynak çözüyoruz. Fakat bazen ne kadar çabalarsak çabalayalım bazı kaynakları veya denemeleri çözmeye yetişemeyebiliyoruz. Ve o kaynaklardaki, gerçek sınavda çıkabilecek güzel soruları kaçırmış oluyoruz.

Öğrenci Koçu Sistemi ile Zor Sorular Elinizin Altında

İşte bunun önüne geçebilmek için öğrencilerimiz arasında online bir arşiv oluşturduk. Öğrenci koçluğu sisteminde herkes bize o hafta çözdüğü ve kaliteli olarak gördüğü 1 soruyu çözümüyle birlikte bizim belirlediğimiz formatta atıyor. Biz de bu gelen soruları önce inceleyip kaliteli olup olmadıklarına karar veriyoruz. Daha sonra kaliteli olduğunu düşündüğümüz soruları ders ve konularına göre arşivleyip o hafta soru gönderen öğrencimizle tüm dosyayı paylaşıyoruz. Yani haftada sadece 1 soru göndererek sınavda çıkabilecek onlarca kaliteli sorunun çözümüne erişmiş oluyor öğrencilerimiz. Bu arşiv de her hafta böyle böyle büyüyüp kocaman bir derya oluyor. Böylece tüm öğrencilerimiz birbirlerine fayda sağlamış oluyorlar. 

Ekibimiz

öğrenci yorumları

Ayrıntılı bilgi için izleyebilirsiniz

Canlı yayında öğrencimizi arayıp koçluk yaptığımız video. İzleyerek koçluğu nasıl yaptığımızla ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Koçluk yaparken kullandığımız tabloların kullanımı ve nasıl bir hizmet verdiğimizi anlattığımız video. İzleyerek koçluğu nasıl yaptığımızla ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Neden Çalışıyoruz?

Yazılarımız

 • Okul Dönemi de Başlamışken…

  Yeni okul dönemi başladı, lise öğrencileri derslerine başladı. Öncelikle tüm öğrencilerimize hayırlı olsun diyor, yeni yıllarının güzel, başarılı bir yıl olmasını diliyorum.  3 ay süren tatil, uyku- yemek- tv/bilgisayar/telefon arasındaki döngü, yerini yoğun bir tempoya bıraktı. Özellikle 11-12. sınıf öğrenciler, eski lise düzenlerinden yeni bir şeye geçtiler. Tatildeki 9-10 saat süren uyku düzeni büyük bir

  Eylül 16, 2019
 • Bunları Kesinlikle Tüket!

  Sınav senesi beslenme ve sağlık üzerine bir yazı yayımlamıştık hatırlarsanız. Nelerin tüketilmesi gerektiği üzerinde  bir miktar durmuştuk. Abur cuburu azaltmak, ev yemeklerine ağırlık vermek, mutlaka kahvaltı yapmak ve yeterli su içmekten bahsetmiştik. Şimdi yemeklerin yanı sıra tüketebileceğimiz ve sınav senesi dikkat toplama, hafıza, verimli çalışma gibi konularda bize yararı olan bazı besinlerden bahsedeceğiz. Neler Yemeliyiz?

  Eylül 11, 2019
 • Dikkat Dağınıklığıyla Baş Etmek

  Ders çalışırken etraftaki birçok faktör, bizim odaklanmamız konusunda büyük bir öneme sahiptir. Özellikle olumsuz konular ve bazı bireysel faktörler, yapılan işten kolayca kopmaya, odaklanamamaya ve dikkatin dağılmasına sebep olabilir. Dikkat dağınıklığı, hemen herkeste görülebilecek, çalışmaya ve odaklanmaya kısa süreli bir engeldir. Dikkat eksikliği ve hiperaktiviteyle karıştırılmaması gerekir. DEHB ( Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu) tedavi edilmesi

  Eylül 10, 2019
 • Not Tutmanın Önemi

  Herkesin farklı çalışma yöntemleri olabilir, sonuçta herkesin zeka türü ve buna bağlı olarak anlayış biçimi farklıdır. Ancak yine de öğrendiğini başkasına anlatma ve not tutma gibi yöntemlerin anlamaya katkısı inkar edilemez. Zaten öğrenciler üzerinde yapılan birçok çalışma ve gözlemde de not tutmanın öğrenmeye katkısı ortaya konmuştur. Biz de bu yazımızda not tutmanın önemini konuşalım. Önceki

  Eylül 9, 2019

göz atın

Üniversite Sınavı ?= AŞK

Başarılı olmak istemek… Dünyada yaşayan herkesin planları arasında mutlaka vardır başarılı olmak. Kimisi iş hayatında, kimisi annelikte…

devamını oku
TM'de Derece Yapmak

Koçlarımızdan Türkiye 5.si olan Talha ile sohbet niteliğinde bir video.

videoyu izle
Nasıl Kazandık?

Arkadaşlar derece yapanların röportajlarını izlediğinizde çoğu şuna değinir: “Çok çalışmadım, düzenli çalıştım.”. Peki bu ne kadar doğru?

devamını oku
Takip Tablolarımız!

Online Koçluk tablolarımız ve benim başucu defterime, videonun altındaki linkten ulaşabilirsiniz.

videoyu izle
Hata Defteri

Sınava hazırlanan çoğu öğrencinin bildiği şöyle bir gerçek var arkadaşlar: Çoğumuz üşengeçliğimizden veya unutkanlığımızdan yanlış yaptığımız soruları çözdürmüyoruz.

devamını oku
10 Netten 40 Nete Matematik

Çalışırsanız mutlaka karşılığını alırsınız. Önemli olan inanmak ve elinden geleni yapmak.

videoyu izle